Перший міжнародний фестиваль Українсько – Польської культури «Разом як родина», «Razem jak rodzina»

За ініціативи голови товариства польської культури Львівщини, депутата Самбірської районної ради Валерія Трача у с. Лановичі 26 червня 2016 року відбувся перший Міжнародний фестиваль Українсько – Польської культури «Разом як родина».

Фестиваль проводився з метою презентації мистецького життя та зміцнення добросусідських відносин.  Долучились до організації фестивалю відділ культури Самбірської РДА та відділ соціально - гумнітарної політики Бісковицької ОТГ.

Учасників фестивалю  прибули привітати ксьондз римо – католицького костелу с. Лановичі Вацлав Туронь, депутат Верховної Ради України Ярослав Дубневич, голова Самбірської районної ради Віталій Кімак, голова Самбірської районної державної адміністрації Микола Фрей, начальник відділу культури Самбірської райдержадміністрації Василь Федірко, голова Бісковицької об’єднаної територіальної громади Володимир Андрущенко, начальник відділу соціально – гуманітарної політики Бісковицької сільської ради Марія Васьків, виконуючий обов’язки старости Бісковицької ОТГ Володимир Мотренко,  один із керівників ТзВО «Агро ЛВ Лімітед» Володимир Шегда, консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Дар'юш Міхалік, вуйт гміни Ясло Станіслав Панкевіч, представники Головного управління Товариства польської культури у м. Львові, голови товариств польської культури Адам Авджецькі (м. Дрогобич), Мар’ян Мазур (с. Стрілецьке, Мостиський р-н), Марія Зембович (м. Самбір), голова федерації Емілія Хмільова (м. Львів) та представники канцелярії Президента Республіки Польща, а також делегації з Перемишля, Журавіци, Сянока, Мєльца.

Для усіх присутніх виступали колективи с. Лановичі - «Лановічані» та «Стокротки», спільний колектив сіл Бісковичі та Воютичі  «Яжембіна», м. Самбора «Ягоди», с. Стрілецьке «Стрілчанки», м. Дрогобича «Лєсьне квяти», м. Борислав «Бориславянки», с. Стрілковичі «Нєбо до винаєнтя», м. Рудки народний колектив «Зорепад»,  ансамбль народної музики «Жорна» Самбірського РНД, народний жіночий ансамбль  «Лада» Самбірського РНД, народний художньо – просвітницький колектив НД с. Воютичі «Воютичанка», студія сучасного танцю «Джинджер»,  а також два колективи із гміни Ясло та Ленк Дукельських Республіки Польща.

Організатори фестивалю висловлюють щиру вдячність благодійній організації «Фонд братів Дубневичів», ТзВО «Агро ЛВ Лімітед», Генеральному Консульству РП у м. Львові, фундації «Помуц поляком на Всході».