Екскурсія - сум Добромиля - Саліна

Дата: 16.10.2018 15:25

Сум Добромиля-Саліна.

11.10.2018 року учні 7-го та 8-го класів у супроводі своїх вчителів Викотівської СЗШ І-ІІІ ступенів, (Мельничук О.П., Мулярський Ю.Я., Павлів С.С., Казан Н.І, Лесько І.А.), вже вкотре відвідали м. Добромиль. Це місто, Добромиль, кожного разу постає перед дитячими очима інакшим, залежно від того, яке постає завдання перед ними, куди ітимуть і що бачитимуть. Цього разу враження почали складатися з пошуку дітьми інформації про історичну пам’ятку даного міста, а саме Саліну.

Учні поділилися між собою найважливішою, на їхню думку, інформацією. А саме:

«Саліна — це назва урочища і соляної шахти на Добромильщині. Впродовж століть шахта була відома не тільки в Галичині, а й у Польщі, Словаччині, Австрії. Вона приносила Добромилю не лише зиск, а й добру славу на сотні миль.

З часу заснування Саліна була історичною зоною соляних шахт. Видобуток солі розпочався у XV столітті. У 1772 році Саліна, що належала Королівству Польщі, стала власністю Австрійської імперії. У 1950 році соляні шахти були закриті через неприбутковість. До 1986 року на території Саліни знаходився санаторій, а потім – школа-інтернат для хворих дітей.

Урочище Саліна  для багатьох українців є символом трагедії. У червні 1941 року у шахтах Саліни  НКВС стратили тисячі людей різних національностей (українців, поляків, євреїв).

Учні побували на місці більшовицького злочину, де сьогодні стоїть пам’ятний знак та каплиця “Всіх святих українського народу”. Запалили свічку, молитвою та хвилиною мовчання школярі та вчителі вшанували тих людей, які загинули від рук більшовицького режиму.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)