«Шлях до Соборності»

Дата: 24.01.2019 10:53

Проголошення Соборності УНР та ЗУНР 22 січня 1919року є історичним актом об'єднання українських земель в єдину державу. Саме ці події є початком відліку для історії новітнього українського державотворення. Акт Злуки був невипадковим явищем, а наслідком об'єднавчого руху, що тривав від середини ХІХст. на українських землях.

В історичному документі датованому 22 січня 1919 року пише: "Однині, і воєдино зливаються століттям одірвані одна від одної частини єдиної України - ЗУНР - Галичина, Буковина і Угорська Україна та Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися мрії віковічні, якими жили і за які вмирали кращі сини української землі".

Саме такими словами розпочала  тематичний урок на тему "100років Соборності України", вчитель історії П'яновицької СЗШ І-ІІІст Андриц Г.М. Учні 9 та10 класів переглянули документальний фільм "Шлях до Соборності",поділилися думками та враженнями   після його перегляду та ще раз висловили думку ,що лише в єдності ми зуміємо побудувати вільну,демократичну,економічно та духовно багату державу.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)