"Славні нащадки Тараса"

Ну щоб, здалося, слово......
Слова та голос- більш нічого.
А серце б'ється - ожива,
Як їх почує!:
                                                      Т.Г. Шевченко.
"Славні нащадки Тараса" - під такою назвою в Народному домі с.Викоти відбувся конкурс дитячої творчості, присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Захід розпочали ведучі Юлія Вихованська та Ганна Коваль біографією Т.Г.Шевченка. Під час виступу були показані сценки: "Стопи", "Унаймах", "Я вільний". Перед присутніми в залі у ролі Т.Г. Шевченка виступив Назарій Твердохліб, який закликав свій народ до взаємної любові та пошани такими словами: "Обніміться,брати мої, молю вас благаю". Анастасія Бождан прочила твір- посланіє Т.Г Шевченка " І мертвим, і живим,і не народженим."
А далі на сцені появилися учасники конкурсу, які читали поезії Т.Г. Шевченка. Кожен з них старанно готувався і тому показав свій талант найкраще.
Оцінювали конкурс староста села Марія Піхо, вчитель образотворчого мистецтва Леся Кінаш, керівник недільної школи о.Михайло Цікалишин, керівник хореографічного гуртка "Дністрові зорі" Лілія Сікорська. Учасники конкурсу змагались у номінації: поезія, вокал, малюнок, український костюм.
Переможцями у номінації поезія "молодша вікова категорія" стали : I місце - Михайлина Казан " Минають дні, минають ночі", II місце - Надія Присліпська "Мені тринадцятий минало" , III місце - Аліна Рінник "На панщині пшеницю жала". Старша вікова категорія: I місце - Роксолана Богуцька "Урок", II місце Вікторія Яремко " Портрет Т.Г. Шевченка, III місце Анастасія Томашевська "Садок вишневий коло хати".
У номінації "вокал" : I місце віддало трьом учасникам. Вони виконали твори на слова Кобзаря "акапельно" - Марія Сидір "По діброві вітер віє", Роксолана Богуцька "Зоре моя вечірняя", Кліщик Дарина "Заповіт".
У номінації "малюнок": I місце Василина Коваль "Автопортрет", II місце Вікторія Яремко "Встала весна - із за гаю", III місце Вікторія Шийко "Катерина"
У номінації " український костюм": I місце Марія Сидір, II Софія Олексяк, III Євген Жеков.
Всі учасники конкурсу отримали грамоти та подяки.Почесними грамотами були нагороджені Анастасія Бождан та Марія Сидір за участь у масових заходах присвячених національному та духовному відродженню української культури села, а Андрій Ільчишин подякою. Нагороди врочили староcта села Марія Піхо та керівник Недільної школи о.Михайло Цикалишин.
Слово пророка Т.Г.Шевченка потрібно нам сьогодні як ніколи. Дух Шевченка має прокинутись в кожному з нас. Три роки тому на майдані збувся заповіт Т.Г. Шевченка, який прочитав Сергій Нігоян "Борітеся- поборите,вам Бог помагає...за вас правда,за вас слава і воля святая. І сьогодні в час війни з Росією він особливо актуальний.
Марія Колодій директор Народного Дому.