Цивільний захист
13 Листопада, 2024 р., 15:57
Осінньо-зимова пора передбачає зниження середньодобових температур, тому доводиться опалювати оселі. Саме в цей період різко збільшується кількість пожеж, які виникають у житловому секторі. Однією з основних причин загорянь є порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення та електронагрівальних приладів. Забороняється використанні печей: для обігріву несправні та не відремонтовані опалювальні печі; розпалювати опалювальні печі легкозаймистими та горючими рідинами; залишати печі, в яких горить вогонь, без нагляду дорослих; доручати розпалювати печі та наглядати за ними дітям; використовувати дрова, довжина яких перевищує розміри топника; сушити та зберігати на поверхні нагрівання опалювальних печей горючі предмети; категорично забороняється закривати піддувало опалювальної печі, коли там ще горить вугілля або є жар - це може призвести до отруєння чадним газом; влаштовувати в якості димової труби металеві та азбестові труби.
В опалювальний сезон не забувайте очищати димарі від сажі хоча б один раз на два місяці.
11 Листопада, 2024 р., 12:21
Однією з найпоширеніших причин виникнення пожеж є коротке замикання електропроводки та порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні і експлуатації електромереж і нагрівальних електропобутових приладів.
07 Листопада, 2024 р., 16:08
У зв’язку з частими випадками отруєння населення чадним газом рятувальники Самбірського районного управління ГУ ДСНС України у Львівській області нагадують правила безпечної поведінки, дотримання яких збереже життя, а саме:
06 Листопада, 2024 р., 14:28
У зв’язку зі значним пониженням температури повітря та погіршенням погодних умов Рятувальники Самбірщини нагадують громадянам про основні правила безпеки під час перебування на свіжому повітрі під час заморозків.
05 Листопада, 2024 р., 11:51
Дотримуйтесь правил безпеки при користуванні пічним опаленням та електроприладами!
25 Жовтня, 2024 р., 12:14
Як безпечно користуватися електричними обігрівачами?
14 Жовтня, 2024 р., 13:54
Пожежна безпека у осінньо-зимовий період
04 Жовтня, 2024 р., 11:10
Рятувальники застерігають: обережно - гриби!
09 Вересня, 2024 р., 14:42
Самбірське РУ ГУ ДСНС України у Львівській області повідомляє, що у 2024 році на території району зареєстровано 102 пожежі в екосистемах, у т.ч. 2 лісових пожежі. Спалювання сухих рослинних залишків та сухої трави, стало для наших громадян настільки звичним, що практично не звертається увага на те, якої шкоди ці дії завдають довкіллю, життю та здоров’ю людей. Кожна пожежа в екосистемі – це злочин проти природи. Шкода від спалювання листя і сухої трави та стерні надзвичайно небезпечна. Дуже часто спалювання сухих рослинних залишків призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на полях виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки. Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомаcштабні пожежі. Швидкість поширення вогню при вітряній погоді надзвичайно висока, а тому локалізувати її на відкритих територіях дуже важко. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель і споруд житлового сектору