РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ  ЩОДО ЗАХОДІВ З ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ У ВИПАДКУ ВИНИКНЕННЯ ПОВЕНЕВОЇ СИТУАЦІЇ

Дата: 26.06.2020 11:56

РЕКОМЕНДАЦІЇ НАСЕЛЕННЮ

ЩОДО ЗАХОДІВ З ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ

У ВИПАДКУ ВИНИКНЕННЯ ПОВЕНЕВОЇ СИТУАЦІЇ

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ !!!

У випадку виникнення підтоплення Ваших помешкань, сільськогосподарських угідь, тощо існує ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб. Ви можете зарадити цій біді, дотримуючись простих правил гігієни.

За відсутності привозної та фасованої питної води ні в якому разі не використовуйте для пиття воду з відкритих водойм та криниць, тому що внаслідок повені у ці джерела, які живляться з підземних вод, зі скотомогильників, кладовищ, вбиралень, гноєсховищ, хлівів, сміттєзвалищ, тощо могли потрапити хвороботворні мікроби – збудники туберкульозу, дизентерії, вірусних гепатитів, черевного тифу, лептоспірозу, сибірки, туберкульозу, яйця та личинки гельмінтів, цисти лямблій та інші збудники інфекційних хвороб.

За неможливості постачання якісної привозної та фасованої води для пиття можна використовувати  тільки добре прокип’ячену воду. Для господарських потреб також необхідно використовувати  лише  кипячену воду.

Для харчування використовуйте тільки продукти гарантованої якості. При приготуванні їжі обов’язково здійснюйте якісну термічну обробку продуктів харчування та продовольчої сировини. Ретельно мийте овочі та фрукти кип’яченою водою, потім обдавайте окропом.

У зв’язку з теплим періодом року зростає ризик швидкого псування продуктів харчування, тому слід вживати тільки свіжоприготовлену їжу.

Перед споживанням їжі  ретельно мийте руки з милом, руки також можна протирати зволоженими серветками, антисептичними засобами.

Після сходу  води з грунтового  покрову необхідно:

• провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілля, будівельних конструкцій, тощо та перекопати городи  присадибних ділянок на глибину 20-25 см;
  • індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети), у разі переповнення водою спорожнити за допомогою асенізаційної машини та продезінфікувати хлорним вапном або іншими дезінфекційними засобами;
  • колодязі звільнити від нанесеного бруду, почистити, спорожнити та продезінфікувати в них воду;
  • провести дератизацію  в місцях де є мишовидні гризуни;
  • трупи загиблих тварин і птиці зібрати для подальшого захоронення на скотомогильниках.

У разі виникнення ознак інфекційних хвороб (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників), терміново зверніться за медичною допомогою, не займайтеся самолікуванням, перебіг багатьох інфекційних хвороб змінився.

Памятайте, що зберегти Ваше здоровя допоможуть прості правила особистої гігієни.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)