СБУ затримала місцевого депутата на Харківщині, який наказав переобладнати українські лікарні під військові госпіталі рашистів

Дата: 02.03.2023 12:11

Контррозвідка Служби безпеки викрила ще одного чиновника-колаборанта у ході стабілізаційних заходів на звільнених територіях Харківської області.

Поплічником ворога виявився депутат Куп’янської районної ради, який раніше очолював міський відділ охорони здоров’я.

Після захоплення райцентру він підтримав російських загарбників і добровільно запропонував їм свою допомогу в організації лікування поранених рашистів.

За це його призначили керівником «відділу охорони здоров’я військово-цивільної адміністрації Куп‘янського району рф».

На цій «посаді» він одразу віддав вказівку «переобладнати» українські лікарні під військові шпиталі рашистів.

Ексчиновник особисто розпорядився невідкладно лікувати учасників російських окупаційних угруповань, у тому числі бойовиків терористичних організацій «л/днр».

Після звільнення Куп’янська колаборант сподівався уникнути правосуддя і «загубитися» серед місцевих жителів.

Втім, співробітники Служби безпеки встановили його місцезнаходження і затримали.

У зловмисника вилучено «оригінали» документів із доказами його злочинних розпоряджень на користь країни-агресора.

На підставі отриманих матеріалів фігуранту повідомлено про підозру ч. 5 ст.111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Під час оголошення підозри він повністю визнав свою провину.

Наразі вирішується питання щодо обрання затриманому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Куп’янської окружної прокуратури.