Спалювання сухої трави у воєнний час прирівнюється до диверсії!
03 березня 2022 року відбулися зміни до кримінального кодексу України, якими передбачено посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки в умовах воєнного стану.
Зокрема, у статті 113 «Диверсія» до переліку злочинів додано також навмисні підпали, зокрема й сухої рослинності. Для порушників передбачено покарання у вигляді ув’язнення строком 15 років з конфіскацією майна.
Згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за несанкціоноване випалювання сухої природної рослинності накладається штраф у розмірі до 6120 грн. Крім того, згідно ст.245 Кримінального Кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, а також стерні, сухої рослинності або її залишків карається штрафом до 8500 грн або позбавленням волі на строк до 5-ти років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки передбачають позбавлення волі до 10-ти років.
Під час воєнного стану такі дії становлять додаткову небезпеку, відволікають від виконання бойових завдань підрозділи рятувальників, військових та правоохоронців, а відтак, знижують обороноздатність країни.
Враховуючи вищевикладене, наголошуємо на ЗАБОРОНІ спалювання опалого листя та сухої трави.