ОБЕРЕЖНО, ТОКСОПЛАЗМОЗ!

Дата: 04.05.2023 11:26

ОБЕРЕЖНО, токсоплазмоз!

Токсоплазмоз - це інфекція, спричинена паразитами під назвою Toxoplasma gondii. Люди часто інфікуються недовареним м’ясом. Окрім того, інфікуватися можна від контакту з фекаліями тварин. Паразити здатні перейти до дитини під час вагітності.

Більшість людей, які заражені паразитами, не мають симптомів. У людей виникають грипоподібні симптоми. Найчастіше серйозне захворювання вражає немовлят та людей з ослабленою імунною системою. Під час вагітності токсоплазмоз може спричинити викидень та вроджені дефекти.

Симптоми:

• Висока температура.
  • Збільшення лімфатичних вузлів, що можуть зберігатися протягом декількох тижнів.
  • Головний біль.
  • Біль у м’язах.
  • Висипання на шкірі.

Токсоплазмові паразити здатні інфікувати тканини внутрішнього ока. Це може статися у людей зі здоровою імунною системою. Але серйозніше захворювання протікає у людей з ослабленим імунітетом. Симптоми очного токсоплазмозу: очний біль, поганий зір, мушки, які здаються плаваючими у вашому полі зору. Невиліковне захворювання очей може призвести до сліпоти.

Люди з ослабленою імунною системою мають серйозніші захворювання під токсоплазмозу. До групи ризику належать: люди, які живуть із ВІЛ/СНІДом, отримують лікування від раку, та з трансплантованим органом.

Крім серйозного захворювання очей, токсоплазмоз може спричинити тяжке захворювання легень або головного мозку у людини з ослабленим імунітетом. У поодиноких випадках інфекція може виявлятися в інших тканинах по всьому тілу.

Профілактика:

• Одягайте рукавички, коли працюєте в саду або обробляєте землю. Після цього вимийте руки водою з милом.
  • Не їжте сире або недоварене м’ясо. Використовуйте термометр під час приготування, аби переконатися, що м’ясо достатньо приготоване. Готуйте цілісне м’ясо та рибу при температурі не менше 60 С дайте постояти щонайменше 3 хв.
  • Не їжте сирих молюсків, мідій чи устриць (особливо під час вагітності).
  • Ретельно вимийте кухонне обладнання (дошки, ножі та інший посуд) мильною водою після контакту з сирим м’ясом або не помитими фруктами, овочами. Ретельно мийте руки до та після приготування їжі.
  • Мийте свіжі фрукти та овочі перед їжею, чищенням або приготуванням їжі.
  • Не пийте не пастеризоване козяче молоко.
  • Не пийте неочищену воду.

Під час вагітності:

• Уникайте бездомних кішок або кошенят.
  • Не заводьте нову кішку під час вагітності.
  • Допоможіть кішці залишатися здоровою. Тримайте кішку у приміщенні, годуйте її сухим чи консервованим кормом. А не сирим чи недовареним м’ясом.
  • Щодня очищайте лоток, а потім добре вимивайте руки.
  •

Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати. Якщо ви плануєте вагітність або вагітні, зверніться до лікаря, якщо ви помітили ознаки токсоплазмозу.