Робочий візит Президента до Угорщини для участі в П’ятому саміті Європейської політичної спільноти
Сьогодні Президент Володимир Зеленський прибув до Угорщини на Саміт Європейської політичної спільноти за участі лідерів 40 країн.
Під час зустрічі з очільниками держав Президент України звернувся, щоб вкотре наголосити на необхідності застосування концепції «мир завдяки силі». Інші ключові положення:
Учора Володимир Зеленський мав продуктивну телефонну розмову із Президентом Трампом. Відтак сьогодні важливо цінувати та не втратити зв'язок між союзниками – Європою та Америкою.
Станом на зараз перед Україною багато викликів, адже відбулася значна ескалація російської війни. І саме росія спричинила цю ескалацію. Зокрема, вона стала, у цій війні, союзницею із Північною Кореєю, солдати якої намагаються вбивати наших людей на європейській землі.
«З часу липневого саміту Європейської політичної спільноти в Британії було багато розмов про необхідність піддатися Путіну, відступити, піти на якісь «поступки». І дехто з присутніх тут рішуче виступав за те, щоб Україна пішла на «поступки» перед Путіним. Це є неприйнятним для України та самогубством для всієї Європи», – наголосив Президент.
Неможливо запровадити справедливий мир взамін на проєвропейські погляди чи статут якоїсь європейської країни. Тому що мир – це винагорода лише для сильних. Важливо зараз обʼєднатися заради сили.
«Росія почала цю війну не тому, що їй потрібно більше території. Росія має більше землі, ніж будь-хто. Вона хотіла глобальної влади, спершу – контролю над Україною, а потім – над усіма вами, як це було колись за радянського чи імперського правління. Будапешт пам'ятає, який вигляд мають радянські танки. Українські міста не забудуть російські бомби. І так само, як Будапешт, кожне місто в Україні й усі наші країни заслуговують на безпеку та мир», – зазначив Володимир Зеленський.
Україна щиро вдячна за всю підтримку з боку наших партнерів, а також відкрита до будь-яких конструктивних ідей заради досягнення справедливого миру. Проте зараз нашій країні потрібна достатня кількість зброї, а не підтримка в переговорах із ворогом. І до того ж саме Україна повинна вирішувати, що має бути, а чого не має бути на порядку денному для завершення цієї війни.
Рахунок за цю війну треба виставляти росіянам, а не Україні. Щоб росія більше не могла висувати свої фальшиві претензії всім навколо – від країн Балтії до Балкан.
Під час цієї війни ми побачили неспроможність певних європейських підходів. Наприклад, що ближче країна до росії, то слабшою стає концепція нейтралітету. Україна взяла це до відома.
«Я хочу подякувати кожному лідеру, який відстоює право України використовувати кошти з російських активів для захисту від російської агресії. Російська держава не цінує ні людей, ні моралі – вона цінує тільки гроші. І тому для них це також буде уроком, коли російські активи працюватимуть на Україну. Відверто кажучи, це українські гроші».
росія все ще має здатність сіяти нестабільність і втручатися в життя націй у таких регіонах, як Сахель, Північна Африка, Близький Схід, і таких країн, як Ємен.
Україні потрібні важелі впливу на росію, а також всій Європі, щоб не лише зупинити цю війну, а й відповісти на інші виклики. Необхідно об'єднатися для захисту спільних інтересів європейських народів.
Детальнішеhttps://president.gov.ua/.../prezident-nam-potribna...